RENDEZ-VOUS

Juliana and the Street Kids’ Revolution
Our Story

Juliana is volgens sommigen de eerste niña feminista van de Peruaanse cinema: haar vindingrijkheid, medeleven, verzet en leidstersinstincten zullen hun stempel drukken op een hele generatie. Nog intrigerender is dat Juliana een mannelijke identiteit aanneemt om te overleven. De filmmakers zijn minder geïnteresseerd in het onderzoeken van de genderidentiteit van hun hoofdpersoon dan in de benarde situatie van straatkinderen en hun noodzakelijke opstand tegen degenen die hen uitbuiten. Maar door haar personage te laten leven zonder constant naar haar vrouwelijkheid te verwijzen, laat de film ons vrij om Juliana te begrijpen.

image
Zaterdag 10.05 19:15 LEDOUX Cart

OUR STORY
Juliana and the Street Kids’ Revolution : Our Story

Juliana
  • Fernando Espìnoza, Alejandro Legaspi1988 ⁄ Rosa Isabel Morffino, Edward Centeno, David Zúñiga ⁄ kleur ⁄ 97' ⁄ OND: FR - NL

Op de vlucht voor haar gewelddadige stiefvader wordt Juliana “Julián” zodat ze zich kan aansluiten bij een bende straatzangers onder leiding van de opvliegende Don Pedro. Juliana, beïnvloed door Oliver Twist en het Italiaanse neorealisme, is een van de drie fictiefilms van de documentairemakers van Grupo Chaski. De rollen in deze film worden vertolkt door niet-professionele acteurs en actrices.

Voorstelling voorafgegaan door een inleiding in het Frans.

 + INTRO