RENDEZ-VOUS

Post-apo
B tot Z

Mad Max is in dit genre dé norm en meermaals gekopieerd. Johnny Halliday leek een grote fan te zijn van de film van George Miller, want tijdens zijn concerten in het begin van de jaren 1980 trad hij op met een Mel Gibson-look en ging hij bijlgevechten aan op het podium. Terminus zou van hem de Franse Mad Max maken. De film werd geregisseerd door de gerenommeerde director of photography Pierre William Glenn, die had semengewerkt met enkele van de grootste namen uit de Franse cinema (Rivette, Truffaut, Demy, Costa-Gavras, Tavernier …). De futuristische wereld werd gesuperviseerd door Enki Bilal, in de internationale cast schitterden Karen Allen (Raiders of the Lost Ark) en Jürgen Prochnow (The Keep) … maar toch reed Johnny, voor de gelegenheid peroxideblond, met zijn truck tegen een muur: de film werd een bittere mislukking ondanks de vele middelen die erin werden gepompt.

Met een veel beperkter budget begint de Italiaanse Enzo G. Castellari (Keoma) een post-apocalyptische trilogie met I Nuovi Barbari. Hij speelt daarvoor niet alleen leentjebuur bij Mad Max, maar ook bij Carpenters Escape from New York (nog zo’n geweldige post-apo referentie) en bij Walter Hills The Warriors. Castellari is een meester-imitator (zijn voorgaande film L’ultimo squalo, een kopie van Jaws, leverde hem een rechtszaak op) en ook dit nieuwe genre blijkt hem te liggen … al staat het dan ver af van zijn western- en poliziesco-meesterwerken!

image
Vrijdag 30.05 19:00 LEDOUX Cart

B tot Z
Post-apo : B tot Z

Terminus
  • Pierre William Glenn, Frankrijk, BRD, Nederland 1986 ⁄ Johnny Hallyday, Karen Allen, Jurgen Prochnow ⁄ kleur ⁄ 116' ⁄ OND: FR - NL

Europa is verwoest door een burgeroorlog. Een high-tech truck moet de terminal bereiken voor een speciale levering. De chauffeur, Johnny, moet opboksen tegen een horde aanvallers die er alles aan doen om hem tegen te houden.

Voorafgegaan door een tweetalige inleiding.

 + INTRO 

image
Vrijdag 30.05 21:15 LEDOUX Cart

B tot Z
Post-apo : B tot Z

The New Barbarians
I nuovi barbari
  • Enzo G. Castellari, Italië 1982 ⁄ Giancarlo Prete, Fred Williamson, George Eastman ⁄ kleur ⁄ 90' ⁄ OND: FR - NL

In 2019 heeft de Derde Wereldoorlog een nucleaire holocaust veroorzaakt. Tussen de ruïnes nemen twee krijgers het op tegen de Tempeliers, een ultra-gewelddadige militie die bloedbaden aanricht.