OUR STORY : Michelle Parkerson: Birth of a Notion

Ooit – nog niet zo lang geleden – was de zwarte lesbische cinema een one-woman show” (Gloria J. Gibson).

Michelle Parkerson, geout sinds de allereerste werken die ze maakte in de jaren 1970, wordt door haar peers (Yvonne Welbon, Cheryl Dunye) gezien als een voorloopster, een sleutelfiguur van de New Black Queer Cinema. Gedurende haar hele carrière heeft deze cineaste de veelzijdige zwarte en lesbische verbeelding aangemoedigd. Tegenover de dominantie van een aan racisme en homofobie gekluisterde audiovisuele industrie gekenmerkt door uitbuiting en vervreemding stelt Parkerson een cinema van care, gemaakt en gedistribueerd door (en voor) de zwarte lhbtqia+-gemeenschap. Deze cinema heeft aandacht voor de lichamen en verhalen waar hij de contouren van schetst en gaat respectvol om met de personen (technici, acteurs en actrices) die er gestalte aan geven.

In april wijdt Our Story een eerste avond aan Michelle Parkerson, die focust op haar filmografie uit de jaren 1990: eerst tonen we de sciencefiction-kortfilm Odds and Ends en daarna Litany For Survival: the Life and Work of Audre Lorde, een documentaire die ze coregisseerde met Ada Gay Griffin.

Gia Abrassart is een onafhankelijke journaliste en activiste voor het dekoloniseren van cultuur. In september 2018 opende ze ‘Tiers-Lieu artistique’ Café Congo, een plek gewijd aan creativiteit en verzet. Haar blog Cafecongo.be nodigt het publiek uit om de Belgisch-Congolese relaties opnieuw te bekijken vanuit een artistieke invalshoek. Samen met Sarah Demart publiceerde ze het boek Créer en postcolonie 2010-2015. Voix et dissidences belgo-congolaises (Uitg. BOZAR/Africalia, 2016). Met Lise Vanderpiete richtte ze ‘Collective Warrior Poets' op als eerbetoon aan het meesterlijke werk van Audre Lorde.



In samenwerking met


Met de financiële bijdrage van

image
Donderdag 06.04 19:00 ledoux|upper Cart

OUR STORY
OUR STORY : Michelle Parkerson: Birth of a Notion

Odds and Ends
  • Michelle Parkerson, United States of America 1993 ⁄ Cyndi James Gossett, Cora Lee Day, Latanya West ⁄ color ⁄ 28'

In 2096 bevechten de geliefden Loz en Sephra een alomtegenwoordig leger van witte suprematisten. Odds and Ends, door Michelle Parkerson omschreven als ‘A Black Amazon Science Fiction’, is een adaptatie van de gelijknamige novelle die in 1983 door de filmmaakster werd gepubliceerd.

image
Donderdag 06.04 21:00 ledoux|upper Cart

OUR STORY
OUR STORY : Michelle Parkerson: Birth of a Notion

A Litany For Survival: the Life and Work of Audre Lorde
  • Ada Gay Griffin, Michelle Parkerson, United States of America 1996 ⁄ Audre Lorde ⁄ color ⁄ 90'

Deze documentaire van Ada Gay Griffin en Michelle Parkerson werd over een periode van meer dan acht jaar gemaakt in continue samenspraak met Audre Lorde voor zij aan kanker overleed in 1992. De film ontplooit zich als een aangrijpend archief van leven en werk van deze dichteres, strijdster, zwarte vrouw, feministe, lesbienne, moeder. Précédé d'une introduction.